flag yellow low PROW 2014 2020 logo kolor

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Operacja mająca na celu wspieranie lokalnego rozwoju na obszarach wiejskich współfinansowana ze środków Unii Europejskiej.

Operacja typu „Gospodarka wodno-ściekowa” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Przewidywany wynik operacji: budowa systemów kanalizacji zbiorczej do ścieków komunalnych 3,645 km.

 

„Budowa sieci kanalizacji sanitarnej z odcinkami przewodów do granic nieruchomości w miejscowości Słomowo”

Celem operacji jest poprawa warunków życia mieszkańców gminy Września poprzez budowę sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Słomowo. Likwidacja obecnie istniejących zbiorników bezodpływowych i zastąpienie ich siecią kanalizacji sanitarnej wpłynie na redukcję poziomu zanieczyszczenia środowiska naturalnego (szczególnie gleb) oraz zmniejszenie uciążliwości zapachowych, co w znaczący sposób wpłynie na poprawę jakości życia mieszkańców.

 
                                                                                                            

 

Jak już Państwa informowaliśmy w postach na naszym koncie na portalu Facebook (tu oraz tu), Program Rozwoju Obszarów Wiejskich pozwolił na pozyskanie środków na inwestycję „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej z odcinkami przewodów do granic nieruchomości w miejscowości Słomowo”.

Umowę związaną z przyznaną pomocą podpisał w dniu 3 lipca 2020 r. z naszej strony ówczesny Prezes PWiK Sp. z o.o. we Wrześni - Pan Roman Heyza, a Samorząd Województwa Wielkopolskiego reprezentował Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego - Pan Krzysztof Grabowski.

Likwidacja obecnie istniejących zbiorników bezodpływowych w Słomowie i zastąpienie ich siecią kanalizacji sanitarnej wpłynie na redukcję poziomu zanieczyszczenia środowiska naturalnego (szczególnie gleb) oraz zmniejszenie uciążliwości zapachowych, co w znaczący sposób wpłynie na poprawę jakości życia mieszkańców.

Wspomniana inwestycja jest w trakcie realizacji.

kanalizacja Słomowo 4

JSN Pixel 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.